Vuoden holskut 2005

Vuoden näyttelyholsku, karkeakarvaiset

1. Nambygo Ik Ben Idefix, om. Ulla Erikäinen 61 p.
2. Nambygo Frau Fortuna, om. Riitta-Maija Järvinen 49 p.
3. Mira-Hiske v.d. Bothof, om. Riitta Maunuksela 31 p.

4. Nambygo Ik Ben Ivar, om. Riitta-Maija Järvinen 14 p.
5. Syrjän Ciri-Pandora, om. Mirja Metsola 10 p.

Vuoden näyttelyholsku, lyhytkarvaiset

1. Stemma´s Vanda-Ondina, om. Tarja Piispa 93 p.
2. Dark´Un´s Hansworst-Xenon, om. Marjo Karvonen 89 p.
3. Jerex Easy Excuse, om. Anneli Miettinen 83 p.

Vuoden näyttelyholsku, pitkäkarvaiset

1. Black Aura´s Daphne Bonzer, om. Anu Ampuja 90 p.
2. Svartskenens Kidron Gutty, om. Eira Kosonen 69 p.
3. Black Aura´s Bluffer Basco, om. Netta & Maria Kivilä 65 p.

4. Aada, om. Leena Kolkka 53 p.
5. Black Aura´s Draco CC, om. Nina Laitinen 49 p.
6. Minanthe´s Nabor-Mistico, om. Eija Karjalainen 37 p.
7. Black Aura´s Bijou Diva, om. Nina Laitinen 32 p.
8. Black Aura´s Bonzer Diva, om. Anu Ampuja 25 p.

Vuoden pentu

1. Stemma´s Z-Nami-Nero Jr, lk, om. Titta Saarikkomäki 18 p.
2. Shire´s Eemil, pk, om. Tuomo Lahtinen 12 p.

Vuoden veteraani

Ei ilmoittautuneita koiria

Vuoden kasvattaja

1. Lissunmustan, pitkäkarvaiset, om. Liisa Kukkanen 21 p.
2. Black Aura´s, pitkäkarvaiset, om. Nina Laitinen 4 p.

Vuoden kansainvälisin

1. Nambygo Fast Faust, kk, om. Kirsi Viik 116 p.
2. Tervuerenhuset's Masder of Orinda, pk, Liisa Kukkanen & Sanna Korhonen 62 p.
3. Lissunmustan Gizela Casha , pk, om. Liisa Kukkanen 56 p.

4. Nambygo Frau Fortuna, kk, om. Riitta-Maija Järvinen 51 p.
5. Dark'Un's Extase-Bloem, lk, om. Taina Suominen 31 p.
6. Lissunmustan Azarella Antika, pk, om. Liisa Kukkanen 30 p.
7. Svartskenens Kidron Gutty, pk, om. Eira Kosonen 25 p.
8. Stemma´s Vanda-Ondina, lk, om. Tarja Piispa, 21 p.
9. Black Aura´s Bluffer Basco, pk, om. Netta & Maria Kivilä 18 p.
10. Black Aura´s Bijou Diva, pk, om. Nina Laitinen 16 p.

Vuoden käyttöholsku

1. Nambygo Frau Fortuna, kk, om. Riitta-Maija Järvinen 14 p.
2. Syrjän Ciri-Pandora, kk, om. Mirja Metsola 8 p.
  Dark'Un's Extase-Bloem, lk, om. Taina Suominen 8 p.
  Stemma's Van-Essa-Ondina, lk, om. Birgitta Korpela 8 p.

5. Stemma's Xaya-Ondina, lk, om. Birgitta Korpela & Titta Saarikkomäki 6 p.

Vuoden tokoholsku

1. Dark'Un's Filmster-Damme, lk, om. Saija Sääskö 38 p.
2. Minanthe's Nabor-Mistico, pk, om. Eija Karjalainen 35 p.
3. Dark'Un's Heldin-Blij, lk, om. Saija Sääskö & Jukka Mäkelä 28 p.

4. Mira-Hiske v.d. Bothof, kk, om. Riitta Maunuksela 24 p.
5. Syrjän Ciri-Pandora, kk, om. Mirja Metsola 20 p.
6. Toohkarno, lk, om. Johanne Lindqvist 18 p.
7. Nambygo Ik Ben Idefix, kk, om. Ulla Eerikäinen 16 p.
8. Impera Trix v.h. Eigen Land, pk, om. Mirja Metsola 2 p.

Vuoden agilityholsku

1. Süzi-Dog's Fin Vrouw Anouk, kk, om. Virve Alamikkelä 147 p.
2. Mira-Hiske v.d. Bothof, kk, om. Riitta Maunuksela 90 p.
3. Dark'Un's Extase-Bloem, lk, om. Taina Suominen 69 p.

4. Minanthe's Nabor-Mistico, pk, om. Eija Karjalainen 61 p.
5. Stemma.s Xaya-Ondina, lk, om. Birgitta Korpela & Titta Saarikkomäki 53 p.
6. Mac Arrow's Lady Anna, kk, om. Riitta-Maija Järvinen 45 p.
7. Nambygo Frau Fortuna, kk, om. Riitta-Maija Järvinen 14 p.