Rotumestarit 2017

FH rotumestaruus, Kouvola, 29.7.2017

Tuomarina Ari Kansikas.

PAEJ1

Ei tuloksia.

– lku Kare-Saran Örkki, ohjaaja Satu Juurikka, 53 pistettä
– lkn Kare-Saran A'Viva, ohjaaja Marje Palomäki, 39 pistettä

PAEJ2

Ei tuloksia.

– lkn IT IS A'Bitch, ohjaaja Sanna Sorjonen, 52 pistettä

IPO rotumestaruus, Sastamala, 30.9.2017

Tuomareina Juha Kurtti & Outi Hermiö.

1. lkn Catootje Gladiateur, ohjaaja Kata Simola, 82–73–89 YHT. 244 IP1
– lku Kare-Saran Bakteeri Tähtinen, ohjaaja Anne Tähtinen, 75–60–72 YHT. 207

PASU2

1. lku Drak'era Beorn, ohjaaja Laura Salo, 90–72–77 YHT. 239 IP2 RM-3

PASU3

1. lkn Kare-Saran Ähäkutti, ohjaaja Jane Ilomäki, 92–90-85 YHT. 267 IP3 RM-1
2. lku Kare-Saran Ai'Prkl, ohjaaja Minna Haapanen, 86–75–86 YHT. 247 IP3 RM-2

– lku Kare-Saran Örkki, ohjaaja Satu Juurikka, 95–55–86 YHT. 236

PK-jälki rotumestaruus, Kauhajoki, 1.10.2017

Tuomarina Raija-Liisa Tuomisto.

PAJÄ1

Ei tuloksia.

– lku Working Stripes Amoral, ohjaaja Mira Mikkola, 0-70-0 (ohjaaja luopui)

PAJÄ2

1. lkn Kare-Saran Åi'Mustikka, ohjaaja Susanna Kinnunen, 29-168-91 YHT. 288 RM-2

PAJÄ3

1. lkn Kare-Saran Ai'Dia, ohjaaja Johanna Rantanen, 30-167-89 YHT. 286 RM-1

Agility rotumestaruus, Tampere, 1.10.2017

Tuomareina Minna Räsänen & Timo Teileri.

A MAKSI 1

Ei tuloksia.

– lku Kare-Saran Ai'kauhee, ohjaaja Anri Saarinen, HYL 44
– lkn Kare-Saran Åi' Prinsessa, ohjaaja Päivi Kinnunen, HYL 45
– pkn Janis Joplin Du Mont Brabant, ohjaaja Nadja Keskifrantti, HYL 46

A MAKSI 2

1. lkn Kare-Saran Ai'mää Vai, ohjaaja Taina Korhonen 43,45 3,75 -6,55 0 -6,55 LUVA RM-1

A MAKSI 3

Ei tuloksia.

– lkn Carondan Amalia, ohjaaja Tiina Pehkonen, HYL 305
– pkn Onnenkäpälän Creeta, ohjaaja Nadja Keskifrantti, HYL 315
– lkn Azuricoyotes Chimarvamidium, ohjaaja Aino Ihamäki, HYL 318
– lkn Kiilankullan Vellamo, ohjaaja Anni Petäjoki, HYL 332

TOKO rotumestaruus, Kokkola, 8.10.2017

Tuomarina Piritta Pärssinen.

ALO

Ei tuloksia.

– lkn Working Stripes Alma, ohjaaja Sanna Kaski, HYL

AVO

1. lku Working Stripes Amoral, ohjaaja Mira Mikkola, YHT. 217,5 3-palkinto RM-1

VOI

1. lkn Kare-Saran Z'inni, ohjaaja Eija Karjalainen, YHT. 198,5 3-palkinto RM-1
– pku Tialan Armani, ohjaaja Henni Särkiniemi, YHT. 137,5

EVL

Ei tuloksia.

– lkn Kare-Saran Ötökkä, ohjaaja Hanna Suo, 0

PK-haku rotumestaruus, Nurmijärvi, 21.10.2017

Tuomareina Heidi Helin & Antti Konttinen.

PAHA2

1. lku Holland Parker v. Le Dobry, ohjaaja Camilla Gustafsson, 165–28–95 YHT. 288 RM-1
2. lkn Kare-Saran Ähäkutti, ohjaaja Jane Ilomäki, 164–28–88 YHT. 280 RM-2

– lkn Kare-Saran Ai'ka Pommi, ohjaaja Marja Uusitalo, 116–27–85 YHT. 228

PAHA3

Ei tuloksia.

– lkn Kare-Saran Åi'Prinsessa, ohjaaja Päivi Kinnunen, 114–14–46 YHT. 174
– lkn Kare-Saran Åi'Sinikka, ohjaaja Elina Heinonen, 116–27–0 (ohjaaja luopui)
– lku Jumpin' Jack Flash de la Terre des Flandres, ohjaaja Satu Kaijanto, 112–24–0 (ohjaaja luopui)

Rally-toko rotumestaruus, Lieto, 3.12.2017

Tuomarina Tiia Hämäläinen.