Erikoisnäyttely 2017

14.5.2017 Salo
Tuomari Godelieve de Wit-Bazelmans, Alankomaat

BIS

1. Kiilankullan Ilmatar (lk)
2. Woodenshoe's Shooting Star (kk)
3. Hertogin Hadewych V.D. Rozeborgh (pk)

BIS-veteraani
1. Nambygo Ik Ben Idefix (kk)
2. Shire's Arwen (lk)

BIS-kasvattaja
1. Kiilankullan (lk)
2. Woodenshoe’s (kk)

BIS-pentu
1. Nuttandale's Arthur (pk)


HOLLANNINPAIMENKOIRA, PITKÄKARVAINEN

Urokset, pentuluokka (5-7 kk)
• 1 Nuttandale's Arthur (FI55779/16), KP ROP-PEN BIS-PEN1

Nartut, pentuluokka (5-7 kk)
• 2 Nuttandale’s Aurora (FI55774/16)

Urokset, junioriluokka
• 3 Happy Workmate’s Exter (FI14787/17) – POISSA
• 4 Tialan Born to Rock (FI19203/16), JUN-ERI JUK1 PU4, SA

Urokset, nuortenluokka
• 5 Tarita's Quentin Verwachte (FI33364/15), NUO-ERI NUK2 PU3, SA, VASERT
• 6 Tarita's Quilan of Shadows (FI33362/15), NUO-ERI NUK1 PU2, SA, SERT

Urokset, avoin luokka
• 7 Azuricoyotes Niva Valhalla (FI52077/11) – POISSA

Urokset, valioluokka
• 8 Onnenletin Jator Eemil (FI24992/15), VAL-ERI VAK2
• 9 Tialan Armani (FI13497/13), VAL-ERI VAK1 PU1, SA, VSP
• 10 Tialan August (FI13499/13), VAL-ERI VAK3


Nartut, junioriluokka
• 11 Hollandroy Xtra Special (FI37429/16), JUN-ERI JUK1
• 12 Hollandroy Xtreme Dream (FI37431/16), JUN-EH JUK3
• 13 Tialan Born To Be Princess (FI19206/16), JUN-H
• 14 Tialan Born To Be Fast (FI19208/16), JUN-EH JUK4
• 15 Tialan Born to Run (FI19207/16), JUN-EH JUK2

Nartut, nuortenluokka
• 16 Opeyemi (FI26385/16), NUO-ERI NUK3
• 17 Tarita's Quantum Theory (FI33358/15), NUO-ERI NUK1
• 18 Tarita's Quite A Famous (FI33359/15), NUO-ERI NUK2

Nartut, avoin luokka
• 19 Hollandroy Razmatazz (FI49457/14), AVO-EH
• 20 Hollandroy Rillumarei (FI49458/14), AVO-ERI AVK2 PN3, SA, VASERT
• 21 Hollandroy Tyske – POISSA
• 22 Hollandroy Zarahfine (FI27828/13), AVO-ERI AVK3 PN4, SA
• 23 Hollandroy Zasnamy (FI27829/13), AVO-ERI
• 24 Janis Joplin du Mont Brabant (FI12784/15), AVO-ERI AVK4
• 25 Mabel (FI51295/13), AVO-ERI AVK1 PN2, SA, SERT

Nartut, valioluokka
• 26 Hertogin Hadewych V.D. Rozeborgh (FI44010/12), VAL-ERI VAK1 PN1, SA, ROP, BIS3

Nartut, veteraaniluokka
• 27 Heartsease (ER11673/09), VET-ERI VEK3
• 28 Hollandroy Heera-Amy (ER14488/09), VET-ERI VEK1 SA, ROP-VET
• 29 Somatuulen Aurora Alina (FIN49246/08) – POISSA
• 30 Tarita's Golden Girl (FI26160/09), VET-ERI VEK2

Kasvattajaluokka
• 501 Hollandroy ROP-KAS
• 502 Tarita’s
• 503 Tialan


HOLLANNINPAIMENKOIRA, KARKEAKARVAINEN

Urokset, junioriluokka
• 31 Meevaller Eco Egoist (FI37583/16), JUN-EH JUK1

Urokset, nuortenluokka
• 32 Woodenshoe's Just A Charmer (FI12894/16), NUO-ERI NUK1 SA, VASERT

Urokset, avoin luokka
• 33 Hantaywee Hania (FI30306/15), AVO-EH AVK1

Urokset, valioluokka
• 34 Häjy de Blauwe Pastorie (FI49922/12), VAL-ERI VAK1 PU2, SA
• 35 Meevaller Booswicht (FI50033/09), VAL-ERI VAK2 PU3, SA
• 36 Meevaller Charmeur Ster (FI10985/11), VAL-ERI VAK4
• 37 Meevaller Deugniet (SE50336/2012), VAL-ERI VAK3
• 38 Meevaller Dolblij (FI42820/12), VAL-EH

Urokset, veteraaniluokka
• 39 Joep (FI52553/09), VET-ERI VEK2 PU4, SA, SERT, MVA
• 40 Nambygo Ik ben Idefix (FIN24621/04), VET-ERI VEK1 PU1, SA, VSP, ROP-VET, BIS-VET1


Nartut, junioriluokka
• # Woodenshoe's Just One Look (FI12898/16), JUN-ERI JUK1
• 41 Meevaller Eefje van Eilandje (FI37584/16), JUN-ERI JUK2

Nartut, nuortenluokka
• 42 Woodenshoe's Just Chocolaatje (FI12895/16), NUO-EH NUK2
• 43 Woodenshoe's Just Passeli (FI12893/16), NUO-EH NUK1
• 44 Zemin Gladiola-Erri (FI11450/16), NUO-EH NUK3

Nartut, avoin luokka
• 45 Hantaywee Maiara (FI30310/15), AVO-ERI AVK1
• 46 Lahja v.d. Zilverstroom (FI16514/15), AVO-ERI AVK2
• 47 Meevaller Doornroosje (FI42822/12), AVO-ERI AVK3

Nartut, valioluokka
• 48 Woodenshoe's Shooting Star (FI25874/12), narttu VAL-ERI VAK1 PN1, SA, ROP, BIS2

Nartut, veteraaniluokka
• 49 Dieuwertje Blok v.d. Vinkenburcht (FIN49584/06), narttu VET-ERI VEK1 VET-VSP

Kasvattajaluokka
• 504 Meevaller
• 505 Woodenshoe’s ROP-KAS BIS-KAS2


HOLLANNINPAIMENKOIRA, LYHYTKARVAINEN

Urokset, pentuluokka (7-9 kk)
• 50 Kastaalin Vagabond (FI50655/16), KP VSP-PEN

Nartut, pentuluokka (7-9 kk)
• 51 Kastaalin Vampyyri (FI50658/16), KP ROP-PEN

Urokset, nuorten luokka
• 52 Working Stripes A Loki (FI48934/15), NUO-ERI NUK1

Urokset, avoin luokka
• 53 Esaber Unieka Golanth (EST01590/13), AVO-ERI AVK1 PU1, SA, VSP, SERT
• 54 Hevossaaren Bond (ER17861/15), AVO-EH AVK2

Urokset, valioluokka
• 55 Holland Parker v. Le Dobry (FI44152/14), VAL-EH VAK2
• 56 Kiilankullan Kullervo (FI12974/14), VAL-ERI VAK1 PU2, SA


Nartut, junioriluokka
• 57 Cassiobeijen Vega (FI10473/16), JUN-ERI JUK1 SA

Nartut, nuortenluokka
• 58 Working Stripes Alma (FI48939/15), NUO-ERI NUK1

Nartut, avoin luokka
• 59 Kiilankullan Ilmatar (FI12969/14), AVO-ERI AVK1 PN1, SA, ROP, BIS1
• 60 Kiilankullan Tellervo (FI12966/14), AVO-ERI AVK3
• 61 Kiilankullan Vellamo (FI12967/14), AVO-ERI AVK2 PN4, SA, SERT
• 62 Leandra met Frasnay's Flair (EST02118/15), AVO-EH AVK4

Nartut, valioluokka
• 63 Kare-Saran Ai'Dia (FI12908/14) VAL-ERI VAK1 PN2, SA
• 64 Kastaalin Witch (FI49063/12), VAL-ERI VAK2 PN3, SA

Nartut, veteraaniluokka
• 65 Shire's Arwen (FIN18529/03), VET-ERI VEK1 ROP-VET BIS-VET2
• 66 Stemma's Bliede-Xenya (FIN30791/07), VET-ERI VEK2

Kasvattajaluokka
• 506 Kiilankullan ROP-KAS BIS-KAS1