Erikoisnäyttely 2014

2.8.2014 YLÖJÄRVI
Tuomari Jan De Gids

BIS

1. Esaber Controle Voor Wanda
2. Hertogin Hadewych V.D. Rozenborgh
3. Nambygo Ik Ben Idefix

BIS-veteraani
1. Nambygo Ik Ben Idefix
2. Rochallor Love Walks In
3. Saralpian Anthony

BIS-kasvattaja
1. Meevaller
2. Shooters Brindle
3. Esaber

BIS-jälkeläisryhmä
1. Black Aura's Eos Bewaker
2. Darkun's Hartelijk-Blij

BIS-pentu
1. Azuricoyotes Niva Alysrazor
2. Kare-Saran A'ronia



HOLLANNINPAIMENKOIRA, PITKÄKARVAINEN


Pennut, nartut 5-7 kk
77 - Azuricoyotes Niva Alysrazor 1 KP ROP-pentu
78 - Azuricoyotes Niva Sindragosa 2 KP

Urokset, junioriluokka
1 - Aramis EH 2
2 - Harald H
3 - Il Est Roy Du Hameau Des Trois Fontaines EH
4 - Konnamuorin Pätkä EH 1
5 - Svartskenens Rest Of My Life EH 3
6 - Svartskenens Rule The World EH 4

Urokset, nuorten luokka
7 - Hollandroy Zarco H
8 - Shooters Brindle Air Eos EH
9 - Tialan Armani ERI1 SA PU1 SERT VSP
10 - Tialan August ERI

Urokset, avoin luokka
11 - Amidos Vän Hippy Dandy T
12 - Azuricoyotes Niva Valhalla ERI 1
13 - Black Aura's Eos Bewaker EH 3
14 - Konnamuorin Lyly EH 4
15 - Konnamuorin Onni H
16 - Svartskenens Qing Hero J-D ERI 2

Urokset, veteraaniluokka
79 - Saralpian Anthony ERI 1 SA PU2 VET-ROP


Nartut, junioriluokka
17 - Hollandroy Bounzing Bella H
18 - Konnamuorin Pamela ERI 1 SA PN3 vara-SERT
19 - Shooters Brindle Ambra Lenita ERI 3
20 - Shooters Brindle Ancilla Lenita EH 4
21 - Shooters Brindle Araya Lenita ERI 2 SA
22 - Svertskenens Read My Lips Lola EH

Nartut, nuorten luokka
23 - Hiska Of Kathoune's Dream EH 2
24 - Tialan Adele ERI 1 SA PN4

Nartut, avoin luokka
25 - Hollandroy Tyske EH 2
26 - Hollandroy Zasnamy ERI 1 SA PN2 SERT
27 - Kierra Des Leus Chapellois H
28 - Svartskenens Queen Bee Mandi T

Nartut, valioluokka
29 - Hertogin Hadewych V.D. Rozeborgh ERI 1 SA PN1 ROP
30 - Hollandroy Heera-Amy ERI 2 SA
31 - Somatuulen Aurora Alina -poissa-

Nartut, veteraaniluokka
80 - Aada ERI 1 SA VET-VSP
81 - Black Aura's Daphne Bonzer ERI 2


Kasvattajaluokka
1000 - Hollandroy -ei esitetty-
1001 - Konnamuorin -ei esitetty-
1002 - Shooters Brindle 1 KP
1003 - Svartskenens 2 KP

Jälkeläisluokka
2000 - Black Aura's Eos Bewaker 1 KP

----------------------

HOLLANNINPAIMENKOIRA, LYHYTKARVAINEN

Pennut, urokset 7-9 kk
82 - Kare-Saran Ai'ka Kelmi 3
83 - Kare-Saran Ai'Kauhee -
84 - Kare-Saran Ai'prkl 2 KP
85 - Kastaalin Ukkonen 4
86 - Kiilankullan Ahti -
87 - Kiilankullan Ilmarinen -
88 - Kiilankullan Kullervo 1 KP VSP-pentu

Pennut, nartut 7-9 kk
89 - Kare-Saran A'Viva -
90 - Kare-Saran Ai'Caramba -
91 - Kare-Saran Ai'dia -poissa-
92 - Kare-Saran Ai'kamoinen 2 KP
93 - Kare-Saran A'ronia 1 KP ROP-pentu
94 - Kastaalin Ukontatar -
95 - Kiilankullan Mielikki 3
96 - Kiilankullan Vellamo 4

Urokset, junioriluokka
32 - Esaber Sterke Mnementh EH 2
33 - Esaber Unieke Golanth ERI 1

Urokset, nuorten luokka
34 - Rochallor Thunderball - poissa-
35 - Rochallor Top Gun H

Urokset, avoin luokka
36 - Kare-Saran Ällikkämies H
37 - Kare-Saran Örkki H

Urokset, valioluokka
38 - Junipermoor's Northern Harrier ERI 1 SA PU1 VSP

Urokset, veteraaniluokka
97 - Dark'un's Hansworst-Xenon ERI 1 VET-VSP


Nartut, junioriluokka
39 - Casa d'Agostini Milwaukee Mile EH 1
40 - Esaber Vliegende Faranth EH 2

Nartut, nuorten luokka
41 - Kastaalin Witch ERI 1 SA vara-SERT
42 - Rochallor Fifth Element H

Nartut, avoin luokka
43 - Kare-Saran Ärripurri ERI 2
44 - Kare-Saran Öljytär H
45 - Kare-Saran Öykkäri HYL
46 - Santos'Souriant Veronique ERI 1 SA PN4

Nartut, valioluokka
47 - Canine For Use Darra ERI 2 SA PN3
48 - Esaber Controle Voor Wanda ERI 1 SA PN1 SERT MVA ROP
49 - Stemma's Dottie Daster-Xenya ERI 3 SA

Nartut, veteraaniluokka
98 - Dark'un's Hartelijk-Blij ERI 2
99 - Rochallor Love Walks In ERI 1 SA PN2 VET-ROP


Kasvattajaluokka
1004 - Esaber 1 KP
1005 - Rochallor -ei esitetty-

Jälkeläisluokka
2001 - Darkun's Hartelijk-Blij 1 KP


----------------

HOLLANNINPAIMENKOIRA, KARKEAKARVAINEN


Pennut, nartut 7-9 kk

Urokset, junioriluokka
50 - Aloha Kãkou Roel Romi ERI 1
51 - Hantaywee Akecheta Crispin EH 3
52 - Hantaywee Angry Bird Crispin EH 2
53 - Hantaywee Chaska Crispin -kivespuutos-

Urokset, avoin luokka
54 - Häjy Be Blauwe Pastorie ERI 1 SA PU3 SERT
55 - Joep ERI 2 SA PU4 vara-SERT
56 - Meevaller Deugnist -poissa-
57 - Meevaller Dolblij EH 4
58 - Meevaller Dreumes -poissa-
59 - Meevaller Duiveltje EH 3
60 - Woodenshoe's Son Of The Star EH

Urokset, valioluokka
61 - Crispin Castor de Ruwe Kempenaer ERI 2 SA
62 - Meevaller Booswitcht ERI 1 SA PU2
63 - Meevaller Charmeur Ster ERI 3 SA
64 - Zemin Enne-Star ERI 4 SA

Urokset, veteraaniluokka
100 - Nambygo Ik Ben Idefix ERI 1 SA PU1 ROP VET-ROP
101 - Vambygo Ik Ben Inno ERI 2
102 - Suzi-Dog's Fast Fwd Fellow -poissa-


Nartut, junioriluokka
65 - Hantaywee Chu Nalani EH 2
66 - Hantaywee Chumani Nalani EH 1

Nartut, nuorten luokka
67 - Aloha Kãkou Punahele Peony -poissa-

Nartut, avoin luokka
68 - Meevaller Check Dat Chick ERI 2 SA PN3 SERT
69 - Meevaller Doornroosje EH 3
70 - Woodenshoe's Shooting Star ERI 1 SA PN2
71 - Woodenshoe's Silverstar EH 4
72 - Woodenshoe's Stardust H

Nartut, valioluokka
73 - Aloha Kãkao Nalani Alma ERI 3
74 - Meevaller Amusant ERI 2 SA PN4
75 - Pokenas Freja ERI 1 SA PN1 VSP
76 - Zemin Eiku Titan-Heti ERI 4

Nartut, veteraaniluokka
103 - Call Me Camilla V. Brabantstad ERI 1 SA VET-VSP
104 - Hetty Blok V.D. Vinkenburcht EH 4
105 - Nambygo Frau Fortuna ERI 2 SA
106 - Nambygo Intressad Ida ERI 3


Kasvattajaluokka
1006 - Hantaywee -ei esitetty-
1007 - Meevaller 1 KP
1008 - Nambygo 2 KP
1009 Woodenshoe's -ei esitetty-

Jälkeläisluokka
2002 - Call Me Camilla V. Brabantstad -ei esitetty-
2003 - Meevaller Amusant -ei esitetty-