Erikoisnäyttely 2013

18.5.2013 TAMMISAARI
Tuomari Mieke Van Viegen-Rappange, Alankomaat

BIS
1. Nambygo Ik ben Idefix (kk)
2. Hollandroy Tyske (pk)
3. Junipermoor's Northern Harrier (lk)

BIS-veteraani
1. Nambygo Ik Ben Idefix (kk)
2. Shire's Arwen (lk)
3. Aada (pk)

BIS-kasvattaja
1. Kennel Hollandroy (pk)
2. Kennel Woodenshoe's  (kk)
3. Kennel Kare-Saran (lk)

BIS-jälkeläisryhmä
1. Suzi-Dog's Fixed Star (kk)

HOLLANNINPAIMENKOIRA, KARKEAKARVAINEN

Urokset, junioriluokka
1 - Häjy De Blauwe Pastorie ERI / 3
2 - Meevaller Deugniet EH / 4
3 - Meevaller Dolblij ERI / 2 SA vara-SERT
4 - Meevaller Dreumes H
5 - Meevaller Dropje H
6 - Meevaller Duiveltje H
7 - Woodenshoe's Son Of The Star ERI / 1 SA PU4 SERT

Urokset, avoin luokka
8 - Joep ERI / 2 SA
9 - Pokenas Fonzzy ERI / 1 SA
10 - Suzi-Dog's Exquisite Smile H
11 - Syrjän Dumle-Aimo EH / 3

Urokset, valioluokka
12 - Crispin Castor De Ruwe Kempenaer ERI / 1 SA PU3
13 - Meevaller Booswicht ERI / 4
14 - Meevaller Charmeur Ster ERI / 3
15 - Suzi-Dog's Fast Fwd Fellow EH
16 - Zemin Enne-Star ERI / 2
Urokset, veteraaniluokka
17 - Nambygo Ik Ben Idefix ERI / 1 SA PU1 ROP-VET ROP
18 - Nambygo Ik Ben Inno ERI / 2 SA PU2

Nartut, junioriuokka
19 - Meevaller Doornroosje EH / 4
20 - Woodenshoe's Shooting Star EH / 1
21 - Woodenshoe's Silverstar EH / 3
22 - Woodenshoe's Stardust EH / 2
23 - Woodenshoe's Starshine T

Nartut, nuorten luokka
24 - Pokenas Freja ERI / 1

Nartut, avoin luokka
25 - Meevaller Avondster H
26 - Meevaller Bolleboosje EH / 2
27 - Meevaller Check Dat Chick EH / 1

Nartut, valioluokka
28 - Call Me Camilla V. Brabantstad EH / 1
29 - Meevaller Applaus EH / 2
30 - Meevaller Aureool EH / 3
31 - siirretty veteraaniluokkaan

Nartut, veteraaniluokka
31 - Nambygo Interessant Ida ERI / 3 KP
32 - Nambygo Frau Fernanda ERI / 2 KP
33 - Nambygo Frau Fortuna ERI / 1 SA PN1 VSP-VET VSP

Kasvattajaluokka
3000 - Kennel Meevaller, koirat 3,13,27,29 2 KP
3001 - Kennel Woodenshoe's, koirat 7,20,21,22 1 KP ROP-KASVATTAJA

Jälkeläisluokka
5000 - Meevaller Amusant EI ESITETTY
5001 - Nambygo Frau Fortuna, koirat 13,26,29,30 2 KP
5002 - Suzi-Dog's Fixed Star, koirat 7,16,20,27 1 KP ROP-JÄLKELÄISRYHMÄ

HOLLANINPAIMENKOIRA, LYHYTKARVAINEN

Urokset, junioriluokka
34 - Kare-Saran Örkki EH / 1

Urokset, avoin luokka
35 - Enlil Des Crocs De L'olympe EH / 1
36 - Junipermoor's Northern Goshawk POISSA
37 - siirretty valioluokkaan
38 - Rochallor Romeo Delight T

Urokset, valioluokka
37 - Junipermoor's Northern Harrier ERI / 1 SA PU1 ROP

Nartut, junioriluokka
39 - Kare-Saran Ähäkutti EH / 4
40 - Kare-Saran Öhöm EH / 3
41 - Kare-Saran Öljytär ERI / 2 SA PN4 SERT
42 - Kare-Saran Ötökkä EH
43 - Kare-Saran Över EH
44 - Kare-Saran Öykkäri H
45 - Kastaalin Witch ERI / 1 SA

Nartut, nuorten luokka
46 - Santos'souriant Veronique ERI /1 SA

Nartut, avoin luokka
47 - Carondan Amalia EH / 3
48 - Dark'un's Kristal-Dior POISSA
49 - Kare-Saran Åi'Prinsessa ERI /2 SA vara-SERT
50 - Stemma's Dromerig-Xenya ERI / 1 SA

Nartut, valioluokka
51 - Cera Des Fonds De Gueule ERI / 4
52 - Chelsey Qalt Mercator ERI / 1 SA PN1 VSP
53 - Esaber Controle Voor Wanda ERI / 3 SA PN3
54 - Stemma's Carma-Xenya ERI / 2 SA PN2

Nartut, veteraaniluokka
55 - Shire's Arwen ERI / 1 KP ROP-VET
56 - Stemma's Xenya-Ondina EH / 2

Kasvattajaluokka
3002 - Kennel Kare-Saran, koirat 34,40,41,49 1 KP ROP-KASVATTAJA


HOLLANINPAIMENKOIRA, PITKÄKARVAINEN

Urokset, junioriluokka
57 - Konnamuorin Oskari EH / 2
58 - Svartskenens Qing Brave J-D EH / 1
Urokset, nuorten luokka
59 - Azuricoyotes Niva Valhalla ERI / 1 SA PU4 vara-SERT
60- Hollandroy Thor-Titane ERI / 2

Urokset, avoin luokka
61 - Hollandroy Hello-Hampus POISSA
62 - Hollandroy Ukko H
63 - Hollandroy Urban ERI / 1 SA PU1 SERT VSP
64 - Hollandroy Ursus ERI / 3
65 - Hollandroy Usko ERI / 4
66 - Minanthe's Esmeril-Bertil ERI / 2

Urokset, valioluokka
67 - Amidos Vän Falco Jerome ERI / 1 SA PU2

Urokset, veteraaniluokka
68 - Jerome-Duc V.D. Passchin ERI /1 SA PU3 VSP-VET

Nartut, junioriluokka
69 - Svartskenens Queen Bee Mandi H
70 - Tarita's Melody Lady EH / 1

Nartut, nuorten luokka
71 - Hollandroy Tirayaka ERI / 2 SA PN4
72 - Hollandroy Tyske ERI / 1 SA PN1 SERT ROP
73 - Svartskenens Perfect Lola ERI / 3

Nartut, avoin luokka
74 - Amidos Vän Gazi Lily ERI
75 - Creepy Cranberry Wapini Von Folge EH
76 - Eviko Hanna-Gergo POISSA
77 - Hollandroy Umia EH
78 - Hollandroy Umora POISSA
79 - Hollandroy Undine POISSA
80 - Kwenhwyfar Hasse V.D. Dorestee ERI / 1 SA PN2 vara-SERT
81 - Minanthe's Esdora-Hele ERI
82 - Minanthe's Esminja-Hele H
83 - Mirrewil's Lina Uit De Kunst Uksi ERI / 4
84 - Onnenkäpälän Creeta ERI / 3
85 - Somatuulen Blavod Aicha POISSA
86 - Somatuulen Cinnamon Aurora ERI / 2
87 - Svartskenens Neat Misty EH

Nartut, veteraaniluokka
88 - Aada ERI / 1 SA PN3 ROP-VET

Kasvattajaluokka
3003 - Kennel Hollandroy, koirat 60,63,71,72 1KP ROP-KASVATTAJA
3004 - Kennel Svartskenens EI ESITETTY

Jälkekäisluokka
5003 Jerome-Duc V.D. Passchin EI ESITETTY