Erikoisnäyttely 2012

05.08.2012 TAMPERE
Tuomari Bernard Pouvesle, Ranska

PITKÄKARVAT

Urokset baby-luokka
Konnamuorin Oiva 1. KP VSP-pentu

Urokset pentuluokka
Hollandroy Thor-Titane 1.

Nartut pentuluokka
Creepy Cranberry Wapini von Folgeb 1. KP ROP-pentu BIS 1-pentu
Hollandroy Tirayka 3.
Hollandroy Tyske 2.

Urokset junioriluokka
Azuricoyotes Niva Valhalla ERI 1 SA
Somatuulen Cooper Jeromy EH 2

Urokset nuorten luokka
Hollandroy Urban ERI 2 SA PU4
Hollandroy Usko ERI 3
Minanthe’s Escar-Bertil ERI 1 SA PU 3
Minanthe’s Esmeril-Bertil ERI 4
Tarita’s Kaweh EH

Urokset avoin luokka
Amidos Vän Falco Jerome ERI 3
Amidos Vän Hevi Dandy ERI 2 SA PU 2 SERT
Amidot Vän Into Semel EH 4
Hollandroy Ursus ERI 1 SA PU 1 SERT ROP BIS 3
Jonker Jan v.d. Dorestee -poissa-

Urokset valioluokka
Tarita’s Gingerbread Guy ERI 2
Working Flames First Dynamite ERI 1 SA

Nartut junioriluokka
Kierra des leus Chapellois ERI 1 SA PN 2 SERT
Kwenhwyfar Hasse v.d. Dorestee EH 2

Nartut nuorten luokka
Minanthe’s Esdora Hele NUO EH 1
Minanthe’s Esminja-Hele NUO EH 3
Somatuulen Blaod Aicha EH 2

Nartut avoin luokka
Heartsease ERI 2
Minke-Zowie v.h . Fluitekamp ERI 1 SA PN 4 vara-SERT
Svartskenens Nifty Misty EH 3

Nartut valioluokka
Konnamuorin Lenita ERI 2 SA
Somatuulen Aicha Alina ERI 1 SA PN 3

Nartut veteraaniluokka
Black Aura’s Daphne Bonzer ERI 1 SA PN 1 ROP-vet VSP BIS 1-vet


LYHYTKARVAT

Nartut baby-luokka
Schwungvoll Adorable Adore 1. KP ROP-pentu BIS 2-pentu

Urokset pentuluokka
Gimie de Crocs de l’Olympe PEK 1.

Urokset junioriluokka
Santo’s Souriant Flavien EH 1

Urokset avoin luokka
Imperial Qualt Mercator EH
Junipermoor’s Northern Sparowmhawk ERI 1 SA PU 1 SERT ROP BIS 2
Kare-Saran Åliver H
Kare-Saran Ånnimanni ERI 2 SA PU 3 vara-SERT
Rochallor Alchemist ERI 3
Stemma’s Dottahan-Doci-Tiger ERI 4

Urokset veteraaniluokka
Dark’Un’s Hansworst-Xenon ERI 1 SA PU 2 VSP-vet

Nartut junioriluokka
Santos’Souriant Tiphanie ERI 2
Santos’Souriant Veronique ERI 1 SA PN 3 vara-SERT

Nartut nuorten luokka
Dark’Un’s Kaneel-Dior EH 3
Dark’Un’s Kers-Dior EH 2
Dark’Un’s Kristal-Dior ERI 1q

Nartut avoin luokka
Dark’Un’s Julia-Favoriet ERI 4
Kare-Saran Ylpeys ERI 3
Kare-Saran Åi-Mustikka EH
Kare-Saran Åi-Prinsessa -poissa-
Kare-Saran Ålalaa ERI 2
Stemma’sBliede-Xenya ERI 1

Nartut valioluokka
Cera des Fonds de Gueule ERI -
Dark’Un’s Isabel-Hartje ERI 3
Esaber Controle Voor Wanda ERI 1 SA PN 1 VSP
Havrevingens Pax ERI -
Kare-Saran Z’Inni ERI 2 SA PN 4
Stemma’s CarMa-Xenya ERI 4

Nartut veteraaniluokka
Dark’Un’s Hartelijk-Blij ERI 1 SA PN 2 ROP-vet BIS 3-vet

Kasvattajaluokka
kennel Kare-Saran 1. KP ROP-kasv BIS 2-kasv

Jälkeläisluokka
Havrevingens Pax 1. KP ROP-jäl BIS 1-jäl

KARKEAKARVAT

Urokset junioriluokka
Pokenas Fonzzy ERI 1

Urokset nuortenluokka
Aloha Kakou Nalu Finbar EH 2
Meevaller Charmeur Ster ERI 1 SA PU 4 SERT

Urokset avoin luokka
Zemin Enne-Star ERI 1 SA PU 2

Urokset valioluokka
Crispin Castor de Ruwe Kempenaer ERI 2 SA PU 2
Meevaller Booswicht ERI 3
Süzi-Dog’s Fixed Star ERI 1 SA PU 1 ROP BIS 1

Nartut junioriluokka
Pokenas Freja ERI 1 SA PN 3 vara-SERT

Nartut nuorten luokka
Aloha Kakou Nalani Alma ERI 1
Meevaller Ched ck Dat Chick ERI 2

Nartut avoin luokka
Meevaller Bollenbooseje -poissa-
Meevaller Caatje Chocolaatje ERI 1 SA PN 2 SERT
Vrouw Centa v.’t Vrijbuitersnest ERI 2 SA
Zemin Eiku Titan-Heti ERI 3 Sa
Zemin Entuu-Heti EH 4
Zemin Erri-Heti EH-

Nartut valioluokka
Call Me Camilla v. Brabantstad ERI 2 SA
Hetty Block v.d. Vinkenbrucht ERI 1 SA PN 4

Nartut veteraaniluokka
Nambygo Frau Fortuna ERI 4
Nambygo Interessant Ida ERI 3
Nambygo Intelligent Ina ERI 2 SA
Süzi-Dog’s Dancing Queen ERI 1 SA PN 1 VSP ROP-vet BIS 2-vet

Kasvattajaluokka
kennel Meevaller KAS 2 KP
kennel Zemin KAS 1 KP ROP-kasv BIS 1-kasv

Jälkeläisluokka
Süzi-Dog’s Fixed Star JÄL 1 KP ROP-jäl BIS 2-jäl