Erikoisnäyttely 2010

15.8.2010, NASTOLA
Tuomari Mark Wibier

PITKÄKARVAISET

PENNUT UROKSET 7 – 9 KK – PUPPIES MALES 7 – 9 months
Hollandroy So-Silver 1 KP VSP-pentu
Hollandroy Sylvester 2

PENNUT NARTUT 7 – 9 KK
– PUPPIES BITCHES 7 – 9 months
Hollandroy Saskia 1 KP ROP-pentu
Hollandroy Shenna 2 KP

UROKSET JUNIORI LUOKKA – MALES JUNIOR CLASS
Amidos Vän Hevi Dandy ERI 1
Svartskenens Noby Eemil EH 2

UROKSET NUORTEN LUOKKA – MALES INTERMEDIATE CLASS
Amidos Vän Falco Jerome ERI 1 PU 2 VASERT
Hardy ERI 1 PU 1 SERT ROP BIS 1
Hollandroy Heer-Falco EH 4
Hollandroy Hello-Hampus POISSA
Working Flames First Dynamite EH 3

UROKSET AVOIN LUOKKA – MALES OPEN CLASS
Hollandroy Alvin ERI 2
Black Aura´s Echo Bewaker ERI 3
Hollandroy Arvaij ERI 1 PU 3
Onnenkäpälän Bertil ERI 4
Saralpian Anthony POISSA

UROKSET VETERAANILUOKKA – MALES VETERAN CLASS
Svartskenens Kidron Gutty ERI 1 PU 4 VSP-VET

NARTUT JUNIORILUOKKA – BITCHES JUNIOR CLASS
Konnamuorin Lenita EH 2
Svartskenens Nacre Misty ERI 1
Svartskenens Nifty Misty POISSA

NARTUT NUORTENLUOKKA – BITCHES INTERMEDIATE CLASS
Eviko Hanna-Gergo ERI 3
Eviko Happy-Gergo ERI 2 PN 3
Eviko Money-Gergo EH 4
Hollandroy Heera-Amy ERI 1 PN 2 VASERT
Mirrewil´s Lina Uit De Kunst Uksi EH

NARTUT AVOIN LUOKKA – BITCHES OPEN CLASS
Hollandroy Ashley POISSA
Minanthe´s Thirza-Sessy ERI 1 PN 1 VSP SERT
Royal Boru Birka´s Surprise EH 2

NARTUT VALIOLUOKKA – BITCHES CHAMPION CLASS
Black Aura´s Daphne Bonzer ERI 2
Konnamuorin Josefiina ERI 1

NARTUT VETERAANILUOKKA – BITCHES VETERAN CLASS
Black Aura´s Bonzer Diva ERI 2
Svartskenens Golden Diamond ERI 1 PN 4 ROP-VET BIS 2-VET

KASVATTAJALUOKKA – BREEDERS CLASS
Kennel Hollandroy 2 KP Om. Ulrika Ehrnstén, Tenhola
Kennel Svartskenens 1 KP BIS2 KASV Om. Ulla Hage, Hiisiö

LYHYTKARVAISET

PENNUT UROKSET 5 – 7 KK – PUPPIES MALES 5 – 7 months
Mustantuiskun Petros 3
Rochallor Spellcaster 1 KP VSP-PEN
Rochallor White Wizard 2 KP

PENNUT NARTUT 5 – 7 KK – PUPPIES BITCHES 5 – 7 months
Canine For Use Cara 1 KP VSP-PEN
Mustantuiskun Prinses Arolla 2
Rochallor Black Magic 3

UROKSET NUORTEN LUOKKA – MALES INTERMEDIATE CLASS
Mustantuiskun Narany ERI 1 VASERT
Nambygo Mr Nighthawk ERI 2
Rochallor Tigershark EH 3
Stemmas Centti-Znami EH 4
Stemmas Crimsom-Znam HYL (alapurenta)

UROKSET AVOIN LUOKKA – MALES OPEN CLASS
Jerex Humble Boy EH
Kare-Saran Z´eero ERI 2 PU 4 SERT
Kare-Saran Zeev H
Kare-Saran Z´Spike H
Nambygo MR Marvel EH 3
Stemmas Bronson Znami ERI 1 PU 1 VSP
Avar Holland Rhoderic Sodar EH 4

UROKSET VALIOLUOKKA – MALES CHAMPION CLASS
Dark´Un´s Hansworst-Xenon ERI 2 PU 3
Nambygo Happy Harlequin ERI 3
Rochallor Runaround ERI 4
Stemma´s Z-Nami-Nero JR ERI 1 PU 2

NARTUT JUNIORILUOKKA – BITCHES JUNIOR CLASS
Stemma´s CarMa-Xenya ERI 1
Stemma´s CeCilja-Xenya EH 2

NARTUT NUORTENLUOKKA – BITCHES INTERMEDIATE CLASS
Bailey von Rianne´s Erf POISSA
Nambygo Miss Nectarine ERI 2
Nambygo Miss Nonstop EH 4
Nambygo Miss Nut-Brown ERI 1
Nambygo Miss Nougat EH 3
Rochallor Mirage EH

NARTUT AVOIN LUOKKA – BITCHES OPEN CLASS
Kare-Saran Ylläri H
Kare-Saran Z´Inni ERI 4
Kastaalin Nokkonen ERI 2 VASERT
Nambygo La-di-da Lady ERI 3
Stemmas Bintske-Xenya EH
Stemma´s Bliede-Xenya ERI 1 PN 1 ROP BIS3

NARTUT VALIOLUOKKA – BITCHES CHAMPION CLASS
Dark´un´s Isabel-Hartje ERI
Dark´un´s Hartelijk-Blij ERI 3 PN 4 SERT FI MVA
Cera des fonds de Gueule ERI 1 PN 2
Rochallor Cyber Magic ERI 4
Stemma´s Beije-Xenya ERI
Ginnet Qalt Mercator ERI 2 PN 3

NARTUT VETERAANILUOKKA – BITCHES VETERAN CLASS
Giselle ERI 1 ROP-VET BIS3-VET
Nambygo Divide Dido ERI 2

KASVATTAJALUOKKA – BREEDERS CLASS
Kennel Kare-Saran EI ESITETTY
Kennel Nambygo 2 KP Om. Merja ja Hannu Viitanen, Porras
Kennel Rochallor EI ESITETTY
Kennel Stemma´s 1 KP BIS1-KASV Om. Titta Saarikkomäki, Jokioinen

JÄLKELÄISLUOKKA – PROGENY CLASS
Stemma’s Z-Nami-Nero Jr 1 KP BIS1-JÄLK

KARKEAKARVAISET

PENNUT UROKSET 7 – 9 KK – PUPPIES MALES 7 – 9 months
Badu Vom Airport Frankfurt 1 KP ROP-PENTU

PENNUT NARTUT 7 – 9 KK – PUPPIES BITCHES 7 – 9 months
Belana-Anna Vom Airport Frankfurt POISSA

UROKSET JUNIORILUOKKA – MALES JUNIOR CLASS
Meevaller Bliksem ERI 2 VASERT
Meevaller Booswicht ERI 1 SERT
Syrjän Daim-Aimo ERI 3
Syrjän Dumle-Aimo EH 4
Zemin Enne-Star POISSA

UROKSET NUORTEN LUOKKA – MALES INTERMEDIATE CLASS
Joep H

UROKSET AVOIN LUOKKA – MALES OPEN CLASS
Rio-Ingo v.d. Drei Eidgenossen POISSA
Süzi-Dog´s Exquisite Smile EH 1

UROKSET VALIOLUOKKA – MALES CHAMPION CLASS
Crispin Castor De Ruwe Kempenaer ERI 3 PU 4
Nambygo Ben Idefix POISSA
Süzi-Dog´s Easy-Going ERI 2 PU 3
Süzi-Dog´s Fixed Star ERI 1 PU 1 VSP

UROKSET VETERAANILUOKKA – MALES VETERAN CLASS
Nambygo Fast Faust FIN23609/02 ERI 1 PU2 VSP-VET
Süzi-Dog´s Bart Simpson POISSA

NARTUT JUNIORILUOKKA – BITCHES JUNIOR CLASS
Meevaller Bolleboosje ERI 2 VASERT
Zemin Eiku Titan-Heti ERI
Zemin Entuu-Heti ERI 1 PN 4 SERT

NARTUT VALIOLUOKKA – BITCHES CHAMPION CLASS
Mira-Hiske v.d. Bothof ERI 4
Call Me Camilla v. Brabantstad ERI1 PN1 ROP BIS 2
Meevaller Amusant ERI 3
Meevaller Applaus EH
Meevaller Aureool POISSA
Nambygo Intressant Ida EH
Süzi-Dog´s Dancing Queen ERI 2 PN2
Dieuwert Je Block v.d. Vinkenburcht EH
Hetty Block v.d. Vinkenburcht ERI

NARTUT VETERAANILUOKKA – BITCHES VETERAN CLASS
Nambygo Charm Gerda ERI 2
Nambygo Frau Fortuna ERI 1 PN 3 ROP-VET BIS1-VET
Syrjän Briska-Pandora ERI 3

KASVATTAJALUOKKA – BREEDERS CLASS
Kennel Nambygo 2 KP Om. Merja ja Hannu Viitanen, Porras
Kennel Meevaller 3 KP Om. Riitta-Maija Järvinen, Pinsiö
Kennel Süzi-Dog´s 1 KP Om. Camilla Nordström, Tuusula