Erikoisnäyttely 2009

7.6.2009, PÖYTYÄ
Tuomari Els van Weelden, Alankomaat

YHTEISTYÖSSÄ
Pedigree
Riihipuoti Oy
Mars Finland Oy

PITKÄKARVAISET

PENNUT UROKSET 5-7kk - PUPPIES MALES 5-7 months
Amidos Vän Falco Jerome POIS
Amidos Vän Ferro Jerome 1 KP VSP-PENTU

PENNUT NARTUT 5-7kk - PUPPIES BITCHES 5-7 months
Amidos Vän Fan-Fan Serriadh 1 KP P-N-PENTU 1 ROP-PENTU BIS- PENTU 1
Amidos Vän Frieda Serriadh 2 KP P-N-PENTU 2

PENNUT NARTUT 7-9kk - PUPPIES BITCHES 7-9 months
Mirrewil´s Lina Uit De Kunst Uksi 1 KP P-N-PENTU 3

UROKSET NUORTEN LUOKKA - MALES INTERMEDIATE CLASS
Black Aura´s Echo Bewaker EH 3
Hollandroy Arvaij ERI 1 PU 1 SERT VSP
Royal Boru Birkas´Laszlo EH 2

UROKSET AVOIN LUOKKA - MALES OPEN CLASS
Amidos Vän Dandy Rio ERI 3
Amidos Vän Elex Segoy ERI 1 PU 3 VASERT
Onnenkäpälän Bertil ERI 2 PU 4

UROKSET VETERAANILUOKKA - MALES VETERAN CLASS
Amidos Vän Beachboy Alroy ERI 1 PU 2 ROP-VET BIS-VET 2

NARTUT JUNIORILUOKKA - BITCHES JUNIOR CLASS
Minke Zowie v.h. Fluitekamp ERI 1
Somatuulen Aurora Alina ERI 2

NARTUT NUORTENLUOKKA - BITCHES INTERMEDIATE CLASS
Hollandroy Ashley ERI 1 PN 4

NARTUT AVOIN LUOKKA - BITCHES OPEN CLASS
Amidos Vän Daika Cricus ERI 4
Amidos Vän Efect Misty ERI 3 PN 3
Amidos Vän Eimie Misty ERI 2 PN 2 VASERT
Amidos Vän Erica Misty ERI 1 PN 1 SERT ROP BIS 3
Lupu Negru´s Serriadh Birka ERI
Lupu Negru´s Solea Birka EH

NARTUT VALIOLUOKKA - BITCHES CHAMPION CLASS
Aada ERI 2
Shire´s Esmeralda ERI 1

NARTUT VETERAANILUOKKA - BITCHES VETERAN CLASS
Black Aura´s Bonzer Diva ERI 1 VSP-VET

KASVATTAJALUOKKA - BREEDERS CLASS
kennel Amidos Vän 1 KP ROP-KAS BIS-KAS 3
koirat Elex Segoy, Beachboy Alroy, Daika Cricus, Erica Misty

KARKEAKARVAISET

UROKSET AVOIN LUOKKA - MALES OPEN CLASS
Crispin Castor de Ruwe Kempenaer ERI 1 PU 4 SERT
Suzi-Dog´s Exquisite Smile ERI 2 VASERT

UROKSET VALIOLUOKKA - MALES CHAMPION CLASS
Nambygo Fast Faust ERI
Nambygo Ik Ben Idefix ERI 2 PU 2
Nambygo Ik Ben Inno ERI 1 PU 1 ROP BIS 1
Nambygo Ik Ben Ivar ERI 3 PU 3
Suzi-Dog´s Easy Going ERI
Suzi-Dog´s Fixed Star ERI 4

NARTUT AVOIN LUOKKA - BITCHES OPEN CLASS
Meevaller Applaus ERI 1 SERT

NARTUT VALIOLUOKKA - BITCHES CHAMPION CLASS
Call Me Camilla v. Brabantstad ERI
Meevaller Amusant ERI
Meevaller Aureool ERI 4 PN 4
Nambygo Frau Fortuna ERI 1 PN 1 VSP
Nambygo Interessant Ida ERI 2 PN 2
Suzi-Dog´s Dancing Queen ERI 3 PN 3
Syrjän Ciri-Pandora ERI

NARTUT VETERAANILUOKKA - BITCHES VETERAN CLASS
Nambygo Charm Gerda ERI 2
Syrjän Briska-Pandora ERI 1 ROP-VET BIS-VET 1

KASVATTAJALUOKKA - BREEDERS CLASS
kennel Nambygo 1 KP ROP-KAS BIS-KAS 1
koirat Ik Ben Idefix, Ik Ben Inno, Ik Ben Ivar, Charm Gerda

kennel Suzi-Dog´s 2 KP
koirat Exquisite Smile, Easy-Going, Fixed Star, Dancing Queen

PARIKILPAILU - BRACE
Nambygo Ik Ben Idefix ja Meevaller Aureool 1 KP ROP-PARI BIS-PARI 1

LYHYTKARVAISET

PENNUT UROKSET 5-7kk - PUPPIES MALES 5-7 months
Mustantuiskun Nicos 1

PENNUT UROKSET 7-9kk - PUPPIES MALES 7-9 months
Rochallor Mercury 1

PENNUT NARTUT 5-7kk - PUPPIES BITCHES 5-7 months
Canine For Use B´Tuska 1 KP P-N-PENTU 2

PENNUT NARTUT 7-9kk - PUPPIES BITCHES 7-9 months
Nambygo Miss Navigator POIS
Nambygo Miss Nectarine 2
Nambygo Miss Nonstop 3
Nambygo Miss Noodle POIS
Nambygo Miss Nut Brown 1 KP P-N-PENTU 1 ROP-PENTU BIS PENTU 2

UROKSET JUNIORILUOKKA - MALES JUNIOR CLASS
Dark´Un´s Jekku-Gezel ERI 1 PU 1 SERT ROP BIS 2
Dark ´Un´s Jubelend-Gezel ERI 2 PU 2 VASERT
Kare-Saran Zak´Nefein ERI 4
Kastaalin Noitapilli EH
Kastaalin Nokipoika EH
Kastaalin Nokkapokka ERI 3
Kastaalin Nuttu Nurin EH
Nambygo Mr Manful EH

UROKSET NUORTENLUOKKA - MALES INTERMEDIATE CLASS
Jerex Heavens Devil EH 2
Jerex Humble Boy ERI 1

UROKSET AVOIN LUOKKA - MALES OPEN CLASS
Kare-Saran Yövartija EH 4
Rochallor Runaround ERI 3
Stemma´s Attie-Mistico POIS
Stemma´s Bandiet- Z-nami ERI 2
Stemma´s Bronson-Z-Nami ERI 1 PU 3

UROKSET VALIOLUOKKA - MALES CHAMPION CLASS
Kastaalin Konnankoukku ERI
Dark´Un´s Hansworst-Xenon ERI 4
Holly Boom´s Ambitious Winner ERI 1 PU 4
Jerex Gambler Boy ERI 3
Stemma´s Z-Nami-Nero JR ERI 2

UROKSET VETERAANILUOKKA - MALES VETERAN CLASS
Nambygo Donald Duck EH 1

NARTUT JUNIORILUOKKA - BITCHES JUNIOR CLASS
Dark´Un´s Isabel-Hartje H
Dark´Un´s Julia-Favoriet H
Dior de la Fureur de Vivre EH 3
Kare-Saran Z´Inni ERI 1
Kastaalin Noita-akka ERI 2
Kastaalin Nokkonen EH 4

NARTUT NUORTEN LUOKKA - BITCHES INTERMEDIATE CLASS
Jerex High Class H

NARTUT AVOIN LUOKKA - BITCHES OPEN CLASS
Cera Des Fonds De Gueule EH 3
Kastaalin Kuunkehrä POIS
Kare-Saran Ylpeys H
Nambygo Jumping Jolanda EH 4
Nambygo Kaunis Katie H
Olga EH
Rochallor Cyber Active ERI 2 VASERT
Rochallor Cyber Model ERI 1 PN 2 SERT

NARTUT KÄYTTÖLUOKKA - BITCHES WORKING CLASS
Havrevingens Maxa ERI 1

NARTUT VALIOLUOKKA - BITCHES CHAMPION CLASS
Dark´Un´s Hartelijk -Blij ERI 4
Barree v.d S´-Gravenschans ERI 2 PN 3
Ginnett Qalt Mercator ERI 3 PN 4
Giselle EH
Rochallor Love Walks In ERI 1 PN 1 VSP
Stemma´s Xenya-Ondina ERI

NARTUT VETERAANILUOKKA - BITCHES VETERAN CLASS
Dark´Un´s Duif-Anjer EH 4
Kare-Saran Walma ERI 3
Kare-Saran Wenla ERI 1 ROP-VET BIS-VET 3
Nambygo Divide Dido ERI 2

KASVATTAJALUOKKA - BREEDERS CLASS
kennel Dark´Un´s 1 KP ROP-KAS BIS-KAS 2
koirat Jekku-Gezel, Jubelend-Gezel, Hansworst-Xenon, Hartelijk-Blij

kennel Jerex
ei esitetty

kennel Kare-Saran
ei esitetty

kennel Kastaalin
ei esitetty

kennel Nambygo 4
koirat Mr Manful, Donald Duck, Jumping Jolanda, Divide Dido

kennel Rochallor 3
koirat Runaround, Cyber Active, Cyber Model, Love Walks In

Kennel Stemma´s 2
koirat Bandiet-Z-Nami, Bronson-Z-Nami, Z-Nami-Nero JR, Xenya-Ondina

PARIKILPAILU - BRACE
Stemma´s Bandiet-Z-nami & Stemma´s Xenya-Ondina 1 KP ROP-PARI BIS-PARI 2

JÄLKELÄISLUOKKA - PROGENY CLASS
Olga 1 KP ROP-JÄL BIS-JÄL 1
jälkeläiset Rochallor Runaround, R. Cyber Active, R. Cyber model, R. Love Walks In

BIS-pentu 1 pk Amidos Vän Fan-Fan Serriadh
BIS-pentu 2 lk Nambygo Miss Nut Brown

BIS-pari 1 kk Nambygo Ik Ben Idefix & Meevaller Aureool
BIS-pari 2 lk Stemma´s Bandiet-Z-nami & Stemma´s Xenya-Ondina

BIS-veteraani 1 kk Syrjän Briska-Pandora
BIS-veteraani 2 pk Amidos Vän Beachboy Alroy
BIS-veteraani 3 lk Kare-Saran Wenla

BIS-kasvattajaryhmä 1 kk kennel Nambygo
BIS-kasvattajaryhmä 2 lk kennel Dark'Un's
BIS-kasvattajaryhmä 3 pk kennel Amidos Vän

BIS-jälkeläisryhmä lk Olga

BIS 1 kk Nambygo Ik Ben Inno
BIS 2 lk Dark'Un's Jekku-Gezel
BIS 3 pk Amidos Vän Erica Misty