Erikoisnäyttely 2008

9.8.2008 SAARIJÄRVI
Tuomari Roel van Veen-Keur, Alankomaat

Erikoisnäyttelyn kuvat
© Liisa Kukkanen, Elsi Pääaho ja Maija Salonen
KARKEAKARVAISET
UROKSET AVOIN LUOKKA
2 Rio-Ingo v.d. Drei Eidgenossen EH 4
3 Süzi-Dog's Exquisite Smile ERI 3
4 Süzi-Dog's Fast FWD Fellow ERI 2 PU 2 vara-sert
5 BH TK1 JV&V-07 Est JMVA EST JV&V-07 Süzi-Dog's Fixed Star ERI 1 PU 1 SERT VSP

UROKSET VALIOLUOKKA
1 Nambygo Ik Ben Inno ERI 3
6 FIN&S&N&RUS<U&LV&EST MVA EuV-05 MV-08 Nambygo Fast Faust ERI -
7 FIN&EST MVA PMV-05 V-06 EK2 JK1 TK1 Nambygo Ik Ben Idefix ERI 2 PU 4
8 FIN&DK MVA Nambygo Ik Ben Ivar ERI 1 PU 3
9 FIN MVA JV-06 BH JK2 TK1 Süzi-Dog's Easy-Going ERI 4

NARTUT NUORTEN LUOKKA
10 Meevaller Amusant ERI 2
11 JV-07 BH Meevaller Aureool ERI 1 PN 4 vara-SERT

NARTUT AVOIN LUOKKA
12 Dieuwertje Blok v.d. Vinkenburcht ERI 2
13 Meevaller Amulet ERI 1 PN 2 SERT

NARTUT VALIOLUOKKA
14 FIN MVA JMV-06 Pl&PzJV-06 JV-06 EstV-07 V-07 Call Me Camilla v. Brabantstad ERI 2
15 KANS&FIN&S&N MVA HK3 JK1 PERA-A PEHA BH AD TK2 Mira-Hiske v.d. Bothof ERI 4
16 KANS&POHJ&EST&RUS MVA HK3 Nambygo Frau Fortuna ERI 3
17 FIN MVA EujV-05 BH RH-E Nambygo Interessant Ida ERI 1 PN 1 ROP BIS 1

NARTUT VETERAANILUOKKA
18 KANS&FIN&N&EST&RUS MVA V-01,-06 Donna-Vita v.d. Regenjas EH 3
19 KANS&FIN&DK MVA KbhV-02 EuV-05 Nambygo Charm Gerda ERI 1 ROP-vet
20 FIN MVA V-98 EuVV-05 Syrjän Briska Pandora ERI 2 näyttelyn vanhin veteraani

KARKEAKARVAISTEN KASVATTAJALUOKKA
101 kennel Nambygo 1. KP ROP-kasv
102 kennel Süzi-Dog's 2. KP
LYHYTKARVAISET

UROKSET JUNIORILUOKKA
21 Stemma's Bronson Z-nami ERI 1 PU 1 SERT ROP BIS 2

UROKSET NUORTEN LUOKKA
22 Avar Holland Rhoderiek Sodar EH 1

UROKSET AVOIN LUOKKA
23 Jerex Gentle Giant H
24 JV-07 BH Kastaalin Kuu-ukko EH 1
25 Rochallor Runaround pois

UROKSET VALIOLUOKKA
26 FIN MVA JV-04 V-05-06-07 Dark'Un's Hansworst-Xenon ERI 2 PU 3
27 FIN MVA Dark'Un's Hoop-Xenon ERI 1 PU 2
28 FIN MVA V-03 EuV-06 Jerex Easy Excuse ERI 3 PU 4

NARTUT JUNIORILUOKKA
29 Jerex High-Class H
30 Rochallor Cyber Model ERI 1 PN 1 SERT VSP
31 Rochallor Cyber Sonic ERI 2

NARTUT NUORTEN LUOKKA
32 Mustantuiskun Greta ERI 2
33 Rochallor Cyber Active ERI 1

NARTUT AVOIN LUOKKA
34 Kastaalin Kuunkehrä ERI 1 PN 2 vara-SERT
35 BaltV-06 EuV-06 RkfV-06 Mustantuiskun Blondi-Vanda ERI 2 PN 4
36 Nambygo Kaunis Katie pois

NARTUT VALIOLUOKKA
37 FIN&EST MVA PMV-05 V-06 EK2 JK1 TK1 Jerex Fantasy Girl ERI 4
38 FIN&RUS&EST MVA BaltjV-06 EujV-06 RkfV-07 EstV-07 MV-08 Mustantuiskun Bloody-Vanda ERI 1 PN 3
39 FIN MVA Ginnett Qalt Mercator ERI 3
40 FIN MVA BH Rochallor Love Walks In ERI 2

NARTUT VETERAANILUOKKA
41 FIN MVA BH Nambygo Dangerous Doris EH 2
42 KANS&FIN&DK&EST&RUS%N MVA PMV-03 V-03-04 RkfV-05 Nambygo Divide Dido EH 1
43 KANS MVA BaltV-04 V-05 PMV-05 RkfV-05 Stemma's Vanda-Ondina pois

KASVATTAJALUOKKA
103 kennel Jerex ei esitetty
104 kennel Rochallor 1. KP ROP-kasvattaja BIS 2 -kasvattaja
PITKÄKARVAISET

UROKSET JUNIORILUOKKA
44 Amidos Vän Dandy Rio EH 4
45 Aspehaugens Bravo Astor EH 3
46 Black Aura's Echo Bewaker ERI 2 PU 4 vara-SERT
47 Hollandroy Arvaij ERI 1 PU 1 SERT VSP

UROKSET AVOIN LUOKKA
48 Black Aura's Concord Masder H
49 Black Aura's Dux CC EH 1

UROKSET VALIOLUOKKA
50 KANS&FIN&ROM<U MVA V-04 C-EEC-05 ROM&ARAD&VilnaWinter&ClubV-05 Jerome-Duc v.d. Passchin ERI 2
51 FIN MVA BH JK2 TK2 Minanthe's Nabor-Mistico EH 3
52 KANS&FIN&LV<U&EST&RUS MVA BaltV-04 EstV-06 LtuV-07 BH Svartskenens Kidron Gutty ERI 1 PU 3

UROKSET VETERAANILUOKKA
53 FIN MVA EuV-06 Amidos Vän Blaki Alroy EH 2
54 KANS&POHJ&FIN&SK&N&EST&RUS MVA JMV-00 PMV-01 SV-02 Tervuerenhuset's Masder Of Orinda ERI 1 PU 2 ROP-vet BIS 2 -vet

NARTUT JUNIORILUOKKA
55 Alexis Veunis For Songdog ERI -
56 Amidos Vän Daika Crikus ERI 2 PN 4 vara-SERT
57 Calypso de la Horde d'Artemis ERI 4
58 Hollandroy Ashley ERI 1 PN 1 SERT ROP BIS 3
59 EST<U&LV&RUS&BALT JMVA LtujV-08 LvV-08EstjV&V-08 Konnamuorin Josefiina ERI 3

NARTUT AVOIN LUOKKA
60 Duvelke EH 3
61 Eviko Gerda-Triinu EH 2
62 Niva v.d. Kibi ERI 1

NARTUT VALIOLUOKKA
63 FIN MVA JV-04 V-05 Aada ERI 1 PN 2
64 FIN MVA PMV-05 V-06 Black Aura's Daphne Bonzer ERI 2
65 FIN MVA Svartskenens Lemon Hazel ERI 3

NARTUT VETERAANILUOKKA
66 FIN MVA Black Aura's Blond Diva ERI 1 PN 3 VSP-vet

KASVATTAJALUOKKA
105 kennel Black Aura's 1. KP ROP-kasv BIS 3-kasv

VANHIN VETERAANI JA EDUSTAVIN KASVATTAJA

Näyttelyssä jaettavien normaalien palkintojen lisäksi jaettiin uudet kiertopalkinnot "Vanhin Veteraani" ja "Edustavin Kasvattaja" (kasvatteja oli kappalemääräisesti eniten ilmoitettu).

Vanhin veteraani -palkinnon voitti Syrjän Briska Pandora.

Edustavin Kasvattaja oli Kennel Nambygo.